Bieszczady-Noclegi.pl
bieszczady-noclegi.pl
Noclegi Znajdujesz się w serwisie Bieszczady-Noclegi.pl. Dzięki tej stronie możesz przeglądać wszystkie oferty noclegowe w Bieszczady. Pokoje gościnne, kwatery, agroturystyka, jak również ośrodki wypoczynkowe. Każdy znajdzie tutaj wedle własnych upodobań.

Promocja Twoich usług
»  dodaj obiekt do e-nocleg.pl

Obiekt: Domki letniskowe nad Soliną
Adres: Orelec 76a, 38-623 Orelec
Typ obiektu: Domki letniskowe
Region: Bieszczady
Telefon: 728843313
Strona www: Domki letniskowe nad Soliną
Najniższa cena: 120
Najwyższa cena: 280
Ilość pokoi: 3
Ilość miejsc: 8
Przy kontakcie telefonicznym zawsze powołuj się na e-nocleg.pl
Opis obiektu

FERIE ZIMOWE 180zł/doba do 6-osób

„Leśna Chyża” to domek letniskowy  położony na wzgórzu pod lasem  w Orelcu, w Bieszczadach,  w sąsiedztwie jezior Solińskiego i Myczkowieckiego (odl. 3-4km).
Oferujemy do wynajęcia komfortowy  domek letniskowy położony w miejscowości Orelec. Zapraszamy do niego tych, którzy szukają warunków do odpoczynku w ciszy, cenią bezpośredni kontakt z przyrodą górską, lasem, jego mieszkańcami i pragną podczas urlopu poznać Bieszczady, Pogórze a nawet wybrać się do Lwowa lub na Słowację,
Obiekt położony jest pomiędzy dwiema Bieszczadzkimi zaporami Solińską i Myczkowską. Jeżeli interesuje Cię wypoczynek nad wodą, wędkarstwo oraz spacery po Bieszczadzkich górach to trafiłeś na ofertę dla Siebie. W okolicach Zalewu Solińskiego i Myczkowskiego oferujemy najwyższy komfort  Więcej na stronie: http://noclegipodlasem.pl/
 Położony tuż przy lesie, domek znajduje się w sieci szlaków Nordic Walking wyznakowanych w otoczeniu bieszczadzkich jezior. Można nimi wędrować zarówno z kijkami jak i bez nich; zimą na nartach lub rakietach. Trasy obejmują bardzo bogate przyrodniczo tereny i są dobrze oznakowane. W pobliżu przebiegają też szlaki ekomuzeum " W krainie bobrów". Frajdą dla dzieci są zabawy na łące przy domku, w altanie, czy w pobliskim strumieniu leśnym. Duży teren rekreacyjny wokół domków, miejsce do palenia ogniska i bezpiecznego parkowania pojazdów. W odległości 4 km w ośrodku „Caritas” w Myczkowcach można korzystać z jazdy konnej m.in. w krytej ujeżdżalni, a amatorzy szybownictwa i paralotniarstwa znajdą w niedalekim Weremieniu i Bezmiechowej odpowiednie warunki. W okresie zimy czynne są w okolicy liczne wyciągi narciarskie. (możliwość nauki i doskonalenia jazdy). Wędkarze mają do dyspozycji rybne rzeki górskie.
Domek „Leśna Chyża” 6-8 osobowy:
Parter:
  pokój dzienny (w nim stół, szafki, tv, radio, rozkładana kanapa,)
   sypialnia 2-osobowa (szafki nocne)
  kuchnia (wyposażona w lodówkę, zlewozmywak, kuchenkę elektryczną, czajnik oraz     naczynia stołowe i kuchenne) umożliwiającą samodzielne przygotowanie posiłków; zadaszona weranda, taras (meble ogrodowe)
 łazienka (natrysk, umywalka, toaleta).
Poddasze: 
  sypialnia 2-os z balkonem (2 drewniane łóżka, szafy wnękowe, szafki nocne, fotele, taras.
  sypialnia 2-os (2 łóżka drewniane, krzesła, szafki nocne, szafa wnękowa, możliwość dostawienia trzeciego łóżka w zależności od ilości osób)

Cena domku 180zł/doba (do 6 osób)
Więcej informacji na stroniehttp://noclegipodlasem.pl/ i pod tel. 728-843- 313
Oferujemy równierz domek  w okrewie sylwestrowym.
                                           Życzymy miłego i spokojnego odpoczynku.

Udogodnienia
plac zabaw dla dzieci
wędkowanie
parking
miejsca na ognisko, grill
kominek
udogodnienia dla rodzin z dziećmi
ogólnodostępna kuchnia
dostęp do TV
wyciąg narciarski w okolicy
Atrakcje

Atrakcją Orelca jest od 2009 roku rzeźba tołhaja, węgierskiego zbójnika, z którym związana jest miejscowa legenda. 

Baseny kryte: Myczkowce 5 km, Polańczyk 10 km, Jawor 12 km, Ustrzyki Dolne 24 km.

Konie: Myczkowce 5 km (do jazdy pod wierzch oraz bryczki), zimą sanie, Lesko 10 km, Serednica 20 km, Rabe 24 km

Wyciągi narciarskie: Na 22 znajdujące się w Bieszczadach w najbliższych okolicach dostępne są: Polańczyk 12 km, Lesko-Weremień 10 km, Jawor 12 km, Zagórz 19 km, Ustrzyki Dolne 24 km, (Gromadzyń i Laworta), Ropienka 16 km, Bystre k.Baligrodu 24 km.

Wędrówki: Poznanie bliższej i dalszej okolicy ułatwiają znakowane szlaki ekomuzeum "w krainie bobrów", szlak rowerowy „Zielony rower”, szlak spacerowy „żółty” i „zielona” ścieżka przyrodnicza. Umożliwiają one odbywanie spacerów i wejście do lesistego pasma Żukowa z widokowymi polankami, ostoją zwierzyny płowej, dojście do wielu miejsc widokowych, obu bieszczadzkich jezior w Solinie i w Myczkowcach, poznanie bogactwa runa leśnego i ziół leczniczych, a także pomników przyrody i mieszkańców naszych lasów.
Odsłonięte szczyty z miejscami widokowymi np: Wierchy (481 m), Michałowiec (461 m) i Lesisty Koziniec (527 m) zapewniają wspaniałą panoramę na pasma Parku Krajobrazowego Gór Słonnych, bieszczadzkie jeziora i najwyższe partie Bieszczadów. Do Parku Krajobrazowego "Słonne Góry" z górskim szybowiskiem można dojść szlakiem spacerowym żółtym. Do jedynego na Podkarpaciu rezerwatu faunistycznego "Bobry" w Uhercach (27 ha) - położonego w wyrobiskach żwirowych i meandrach rzeki Olszanki z rosnącymi na podmokłym terenie łęgami wierzchowo-topolowymi z wikliną, wśród których żerują bobry można dojść zielonym szlakiem spacerowym (10 km). Duże kompleksy leśne pasma Żukowa i Kozińca (z projektowanym rezerwatem przyrody), ze zwierzętami leśnymi, ptactwem, bogactwem jagód i obfitością runa leśnego fascynują każdego przybysza swoim niepowtarzalnym urokiem. Bliższe ich poznanie i zwiedzanie połączone z odpoczynkiem zbieraniem jagód i grzybów - ułatwiają drogi leśne, po których można wędrować, jeździć rowerami górskimi, a zimą przemierzać je na nartach, sankach itp.

Miejsca do wędkowania: Stawy rybne w Orelcu ze smażalnią ryb (3 km), przełom Sanu w Zwierzyniu (6 km), rzeka Olszanka w Uhercach (4 km) Jezioro Myczkowieckie (3 km), Jezioro Solińskie (4 km).

Szybowiska: w Bezmiechowej Górnej - 18 km - dojście szlakiem żółtym. Możliwość latania samolotem nad Bieszczadami a nawet zdobywania uprawnień pilota szybowcowego w Weremieniu k. Leska - 12km - dojście szlakiem żółtym i zielonym.

Pomniki przyrody nieożywionej: Ostaniec ok. 2,5 m wysokości w lesie przy strzelnicy w Orelcu zwany "Kamieniem Oreleckim" (1 km), "Skałki Myczkowieckie" (4 km), "Kamień Leski" w Glinnem (8 km), "Wodospad na Olszance" w Uhercach (5km)

Zabytkowe pogórzańskie cerkwie drewniane z ikonami z XIX w. stulecia (dziś kościół rz-kat) w okolicznych miejscowościach m.in. w Rudence, Stefkowej, Ustjanowej, Równi, Hoszowie, Rabem, Czarnej, Michniowcu, Krościenku, Łodynie, Liskowatem, Bezmiechowej, oraz we wsiach położonych wokół pasma Gór Słonych i kościółki drewniane z XVIII w. w Orelcu i Średniej Wsi. Cenne zabytki architektury murowanej: np. Kościół z murem obronnym w Uhercach Mineralnych, kościoły murowane i sanktuaria Matki Bożej z ikonami w Polańczyku, Jasieniu oraz Zagórzu; pałac secesyjny w Olszanicy, ruiny zamku "Sobień" w Załużu i Klasztoru Karmelitów Bosych w Zagórzu, synagoga w Lesku. W ośrodku Caritas w Myczkowcach Centrum Kultury Ekumenicznej, w którym znajduje się 140 miniatur drewnianych obiektów sakralnych z terenów przygranicznych Polski, Słowacji i Ukrainy. Tu też wart obejrzenia Ogród Biblijny.

Muzea: Sanok – Skansen Muzeum  Budownictwa Ludowego i Muzeum  Historyczne ze zbiorem ikon oraz galerią malarstwa w zamku, Ustrzyki  Dolne - Muzeum  Przyrodnicze.

Malowniczy przełom w Sanu w Zwierzyniu (pieszo 5 km) z ostoją czarnego bociana, czapli siwej oraz cennym źródłem wody leczniczej znanej już od XIV w. przy dawnym sanktuarium Podwyższenia Krzyża Świętego.

 

Obiekty w pobliżu
Wyciąg narciarski - Lesko Weremień, Huzele11 km
Szybowisko Weremień - paralotnie szybowce12 km
Szybowisko Bezmiechowa, - paralotnie, szybowce15 km
Stawy rybne2 km
potok100 m
Muzeum przyrodnicze w Ustrzykach Dolnych 22 km
Wyciągi narciarskie Ustrzyki Dolne24 km
Pływalnia23 km
Muzeum Historyczne - ikony i Beksiński w Sanoku26 km
Przejście graniczne na Ukrainę w Krościenku 30 km
Rezerwaty przyrody w otoczeniu jez. Myczkowieckiego3-6 km
Jezioro Myczkowieckie - wędkowanie3 km
Kolejka wąskotorowa42 km
Basen kąpielowy - Myczkowce4 km
Przejście graniczne na Słowację w Radoszycach55 km
Jezioro Solińskie - rejsy statkiem spacerowym5 km
Caritas Myczkowce - miniatury cerkwi, Ogród Biblijny, konie, kuligi, mini zoo5 km
Zaporo wodna i elektrownia Solina4 km
Galeria prac bieszczadzkich artystów Lesko synagoga9 km
las100 m
Pracownia biżuterii karpackiej "Miodosytnia"1 km
Kościół pod.wezw. św. Józefa w Orelcu1 km
Komunikacja
Stacja PKP Zagóż19 km
Stacja PKP Uherce Mineralne 5 km
Przystanek PKS Orelec 300 m
Lotnisko 90 km
Cennik usług
- w sezonie letnim (do 6 osób)240zł/doba za domek
- w terminie od 01 września do 30 kwietnia20 zł/ osoba
- inne ilości osób i terminy ustalane są indywidualnie
Wyślij zapytanie o nocleg do tego obiektu
Kontakt telefoniczny: 728843313
Oferta ta należy do serwisu e-nocleg.pl,
dlatego przy kontakcie telefonicznym
zawsze powołuj się na E-NOCLEG.PL
Imię i nazwisko:
Termin od:
Termin do:
Nr telefonu:
Adres Email:
Twoja wiadomość:
Przepisz kod z obrazka: Kod